top_banner.jpg

postolka

 

Edukacja ekologiczna konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej.

Edukacja ekologiczna konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej

kupodpowiedz

Projekt Polskiej Zielonej Sieci realizowany między innymi w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Eko- Inicjatywa, jest częścią europejskiej kampanii, w której biorą udział organizacje pozarządowe z Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Malty. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problemy społeczne i środowiskowe związane z gospodarką leśną oraz z przemysłem drzewno-papierniczym w Polsce jak i na świecie.

Ponadto zachęcanie do aktywnej edukacja ekologicznej i obywatelskiej w zakresie odpowiedzialnego postępowania z produktami oraz wyrobami pochodzącymi z lasu, takich jak meble, pokrycia podłogowe, okna i papier. Projekt skierowany jest do 120 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do konsumentów z 12 województw w Polsce.

W naszym województwie w pierwszym etapie projektu skierowanym do szkół gimnazjalnych biorą udział następujące placówki :

- Zespół Szkół w Ryjewie opiekun grupy pan Andrzej Barcik

- Gimnazjum w Nowym Dworze Kwidzyński opiekun grupy pani Anna Czernowska

- Gimnazjum w Liczu opiekun grupy Katarzyna Osiecka

- Zespół Szkół w Gardei opiekun grupy pani Aneta Walczak

- Gimnazjum im. Tadeusz Kościuszki w Wandowie, opiekun grupy pani Agnieszka Rentfleisz

W każdej z powyższych placówek odbyły się dwa spotkania, merytoryczne i aktywizujące z edukatorem regionalnym poświęcone tematowi „Odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji zasobów leśnych”. „Kupuj odpowiedzialnie papier i drewno” to również dwuetapowy konkurs wdrażany we wszystkich klasach biorących udział w programie na temat ograniczania nieodpowiedzialnej konsumpcji, zakończony półfinałami wojewódzkimi i finałem ogólnopolskim. Więcej informacji na stronie projektu www.ekonsument.pl/lasy

zielonasiec

.