baner4.jpg

postolka

 

Zielona linia – mam ekologiczny problem

zielonaInformujemy, że wznawiamy do realizacji działanie rozpoczęte w 2011 roku. Zachęcamy mieszkańców Kwidzyna do zgłaszania lokalnych problemów ekologicznych, które dotykają nas każdego dnia.

W ubiegłym roku w efekcie realizacji działania „Zielona linia…” wydana została broszura pod nazwą „Lokalne problemy ekologiczne” zawierająca porady w jaki sposób utylizować zużyty sprzęt elektroniczny czy odpady niebezpieczne; jakie zagrożenia wynikają ze spalania śmieci w piecach domowych i in. Broszura trafiła do licznej grupy mieszkańców za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jeśli zainteresowani są Państwo jeszcze uzyskaniem broszury, to zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia Eko – inicjatywa, gdzie każdy może otrzymać ją bezpłatnie.

Działanie „Zielona linia – mam ekologiczny problem” ma na celu niesienie pomocy osobom, którym nie jest obojętny stan środowiska, a które są narażone na czynniki oddziałujące w postaci zalegających odpadów w ich okolicy, zatruwania środowiska. Chcemy także udzialeć informacji nt. inwestycji w środowisku i oddziaływaniu tychże na ekosystemy (np. jakie procedury należy spełnić, by powstała farma wiatrowa). Na te i wiele innych pytań będziemy starali się Państwu odpowiadać, służyć radą czy wyjaśniać istniejące zawiłości natury prawnej w tematyce ochrony środowiska i ekologii.

Jak zgłosić ekologiczny problem?

Problemy można zgłaszać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. przez całą dobę lub telefonicznie dzwoniąc pod numery: (55) 261 22 16 lub (55) 261 37 97 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

W przypadku zgłoszeń telefonicznych po zapoznaniu się ze sprawą skontaktujemy się z Państwem udzielając niezbędnej pomocy. 
Działanie „Zielona linia – mam ekologiczny problem” jest skierowane do osób prywatnych, a nie firm.

Nie rozpatrujemy też donosów i anonimów.

Projekt „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kwidzyn.

gminakwwidzyn