top_banner2.jpg

postolka

 

Oferta szkoleniowa dla firm i instytucji

Szanowni Państwo,

Oferujemy Państwu szkolenia zawierające elementy integracji w ośrodku „ZAUŁEK BENOWO” we wsi Benowo w Gminie Ryjewo. Każde proponowane spotkanie można uzupełnić warsztatem z elementami integracji i zadaniami pracy zespołowej. Szkolenia prowadzone są w formule jednodniowej – bez noclegu. Istnieje możliwość noclegu w pobliskim pensjonacie.

Proponowana tematyka spotkań:

1. Pokaz czerpania papieru wraz z możliwością własnoręcznego wykonania kartki papieru.
2. Degustacje nalewek, piwa domowego i miodów pitnych wraz z opowieściami o właściwościach zdrowotnych ziół i miodu.
3. Pokaz slajdów prezentujących wartości przyrodnicze i kulturowe powiatu kwidzyńskiego.
4. Wycieczki piesze wraz z zabawami edukacyjnymi ułatwiającymi poznanie tajników przyrody poprzez zabawę.
5. Prezentacja „Tradycyjne sady i ogrody jako wartość przyrodnicza” wraz z degustacją ciast i przetworów z owoców starych odmian jabłoni, śliw, gruszy.
6. Praktyczne aspekty wykorzystania energii odnawialnej.
7. Przygody botaniczne i entomologiczne – zajęcia prowadzone w terenie z przyrodnikiem.
8. Spływy kajakowe (Wisła–Liwa)zakończone ogniskiem w Benowie.

Ponadto oferujemy salę szkoleniową wraz z wyposażeniem multimedialnym i dostępem do Internetu, sale komputerową i bazę ośrodka do własnych potrzeb szkoleniowych.

Ośrodek „Zaułek Benowo” został utworzony przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w oparciu o budynek po starej wiejskiej szkole we wsi Benowo. Szkoła podstawowa zbudowana społecznie przez mieszkańców w około 1937 roku przestała istnieć ze względu na niż demograficzny. Budynek przez dwa lata stał pusty. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia budynek dostał „drugie życie”: jest wyremontowany, posiada przestronną salę edukacyjną wraz z wyposażeniem. Zainstalowano nowoczesną pompę ciepła
i kolektory słoneczne. Na co dzień funkcjonuje tu świetlica dla mieszkańców, pracownia komputerowa, dbywają się szkolenia ekologiczne dla grup „z zewnątrz”. We współpracy z lokalnymi gospodarstwami i Kołem Gospodyń Wiejskich organizowane są degustacje oryginalnych produktów kulinarnych.

Codzienna działalność ośrodka wymaga środków finansowych. Zajęcia edukacyjne dla dzieci, opłaty za media i wiele innych wydatków… Dochód z oferowanych szkoleń jest przeznaczany na bieżącą działalność ośrodka. Korzystając z naszej oferty wspieracie Państwo pożyteczne społecznie inicjatywy.

Cena kształtuje się w zależności od liczby osób, czasu szkolenia oraz wybranego zagadnienia. Przykładowy koszt zajęć obejmujących 4 h zajęć dydaktycznych (prezentacja wraz z elementami warsztatowymi), obiad, przerwę kawową oraz degustację miodów pitnych dla grupy 35 osobowej wynosi 120 zł za osobę. Jednak, w zależności od potrzeb grupy, tworzymy szczegółową indywidualną ofertę, którą po uzgodnieniach z klientem przedstawiamy wraz z kosztorysem.

Ewa Romanow
Prezes Stowarzyszenia
Eko-Inicjatywa

Kontakt:
tel/fax 55 261 22 16, tel. 55 261 37 97
www.ekokwidzyn.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.