kokorycz.jpg

postolka

 

Zobacz także:

Szkolenia dla nauczycieli: „Drzewa wrażliwe olbrzymy”

IMG_0261Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w ramach działań realizowanych dla mieszkańców Kwidzyna organizuje szkolenia z zakresu metod edukacji przyrodniczej z tematem przewodnim mówiącym o drzewach, skierowanych do nauczycieli wszystkich poziomów nauczania.

W edukacji przyrodniczej zagadnienia związane z drzewami pojawiają się niemal na każdym kroku. Wielokrotne sygnalizowanie przez nauczycieli potrzeby zgłębienia wiedzy nt drzew skłoniło nas do stworzenia niniejszej propozycji - zaplanowaliśmy roczną przygodę z drzewami.

Do udziału w cyklu szkoleniowych zapraszamy przede wszystkim nauczycieli i edukatorów,  a także inne osoby, które szczególnie są zainteresowane pogłębieniem wiedzy o drzewach i zależnościach przyrodniczych i chcą tą wiedzą dzielić się z innymi ludźmi.

Zajęcia poprowadzą przyrodnicy Stowarzyszenia "Eko-Inicjatywa" oraz eksperci  zaproszeni do współpracy.
Cykl szkoleniowy realizowany jest we współpracy z Akademią Umiejętności Pedagogicznych.

TERMINY SZKOLEŃ:
1. Wiosna  - 11 kwiecień 2015r. Podstawy rozpoznawania gatunków drzew, aspekt wiosenny w lesie liściastym. Ewa Romanow-Pękal, Grażyna Kamowska

zbiórka godz. 9.00 parking przy skrzyżowaniu ul. Strumykowej z Drogą Krajową nr 55
Początek kwietnia to niezwykły moment w życiu przyrody. Spragnione słońca i ciepła drzewa budzą się do aktywności. Podobnie pierwsze wiosenne rośliny, tzw. geofity kładąc barwny kobierzec kwiatów na runo leśne. To dobry początek przygody z drzewami i ich środowiskiem życia!

2. Lato - 20 czerwiec - wycieczka piesza lasy leśnictwa Miłosna, Rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów w fazie rozwoju letniego. Typy lasów.
dr Lucjan Rutkowski, autor klucza do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej. 
Adam Juźwiak

3. Jesień - 26 wrzesień
Wycieczka autokarowa do rezerwatu przyrody Mątawski Las
dr Piotr Tyszko-Chmielowiec
Ewa Romanow-Pękal  

4. Zima -  17 listopad . Rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów w stanie bezlistnym.
teren miasta Kwidzyn
dr Lucjan Rutkowski
Ewa Romanow-Pękal

Zapisy na szkolenia przyjmujemy pod numerem telefonu: (55) 261 22 16 oraz mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 3 kwietnia br. Zgłaszając swój udział prosimy o podanie: tytułu szkolenia „Drzewa wrażliwe olbrzymy”, imienia i nazwiska, numeru telefonu kontaktowego i adresu email, nazwy placówki edukacyjnej.

Projekt: „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” jest współfinansowany ze środków Miasta Kwidzyn
kwidzyn_moje_miasto