kokorycz.jpg

postolka

 

ZUŻYTE - PRZETWORZONE

znsPapier czerpany

W trakcie zajęć uczestnicy samodzielnie wykonają kartki papieru czerpanego z pulpy makulaturowej. Jednocześnie dowiedzą się w jaki sposób wytwarza się papier w zakładach papierniczych, czy oszczędzając papier, oszczędzamy las?

znŚwiat eko-zabawek

Eko-zabawka to zabawka, do produkcji której używamy odpadów wyprodukowanych w naszych gospodarstwach domowych. Zabawki zatem wykonuje się z różnego rodzaju opakowań plastikowych, papierowych czy też szklanych.

zn

Odpadowe instrumenty

Zajęcia artystyczne. Uczestnicy samodzielnie wykonają instrumenty z surowców wtórnych, dowiedzą się w jaki sposób są przetwarzane surowce wtórne.

zn

Artrecykling

Zajęcia artystyczne. Podczas zajęć uczestnicy poszerzą swą wiedzę na temat odpadów oraz tego jak można je wykorzystać w życiu codziennym. Następnie samodzielnie będą wykonywać ozdoby z puszek po warzywach, owocach, które będą mogli wykorzystać w swych domach np. jako doniczka na kwiat lub pojemnik do kredek. W trakcie zapisów prosimy dopytać jakie odpady (puszki, rolki po ręczniku…) uczniowie muszą przynieść ze sobą na zajęcia

zncsSegregujeMY

Zajęcia pogłębiające zagadnienia właściwej segregacji odpadów, definiowania odpadów i śmieci. Uczestnicy dowiadują się czym są odpady niebezpieczne, jak wygląda zagospodarowanie odpadów na terenie Kwidzyna, które odpady nadają się do przetworzenia na kompost itp. W trakcie zajęć wykorzystywane są karty pracy i rekwizyty oraz plansze związane z omawianą tematyką.