top_banner.jpg

postolka

 

II Rodzinna Benowska Noc Sów

nocMiło nam zaprosić Państwa na II Rodzinną Benowską Noc Sów. Wpisuje się ona w cykl ogólnopolskich akcji edukacyjnych pn. „Noc Sów”, koordynowanych przez Stowarzyszenie
Ptaki Polskie.

 

W dniach 8-9 kwietnia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Zaułek Benowo w Benowie odbędzie się specjalne wydarzenie dla dzieci, ich rodziców oraz wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej polskie sowy. Szczegółowy plan znajduje się poniżej.

 

 

 

8 kwietnia (sobota)


15.30 – 16.00 – zakwaterowanie uczestników.

 

16.00 – 16:10 – Janusz Kowalak, Jakub Marciniak - oficjalne rozpoczęcie i powitanie uczestników.

 

16.10 – 18.30 – Jakub Marciniak – Sowie podchody: „Gdzie się chowa, która sowa?” - warsztaty połączone z wycieczką po Benowie. Podczas wyjścia będziemy poznawać różne gatunki sów oraz miejsca ich zamieszkiwania i głosy, jakie wydają. Oprócz tego prowadzić także będziemy zabawy ruchowe i tematyczne dla dzieci.

 

18.30 – 20.00 – Przerwa na kolację.

 

20.00 – 21.00 – Wyprawa na sowie łowy, podczas których będziemy poszukiwać prawdziwych sów odzywających się w benowskich lasach.

 

21.00 – Ognisko z kiełbaskami oraz opowieściami i anegdotami przyrodniczymi, szczególnie
na temat sów.

 

9 kwietnia (niedziela)


8.30 – 9.45 - Jakub Marciniak – Pamiątkowa Sowa – warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, podczas których uczestnicy będą mogli wykonać i oprawić pamiątkowy obrazek z Rodzinnej Benowskiej Nocy Sów.

 

10.00 - Zakończenie i pożegnanie uczestników II Rodzinnej Benowskiej Nocy Sów.

 

Podczas trwania II RBNS będzie także wystawione niewielkie stoisko z sowimi gadżetami (koszulki, kubki itp.) Firmy Mergus na podstawie prac plastycznych bydgoskiego plastyka i ornitologa Dawida Kilona.

 

Informacje dodatkowe:


Dojazd do Zaułka Benowo we własnym zakresie. Dla osób o utrudnionej możliwości dojazdu prosimy o informację, będziemy starali się rozdysponować miejsca w różnych pojazdach.

 

Osoby niepełnoletnie, chcące wziąć udział w II RBNS samodzielnie, powinny dostarczyć nam najpóźniej w dniu wyjazdu zgodę rodziców (opiekunów) – formularz zgody udostępnimy zainteresowanym droga mailową.Minimalny wiek dzieci to 6 lat.

 

Ośrodek w Benowie dysponuje dla Kwidzynian 20 bezpłatnymi miejscami noclegowymi
wraz z łazienkami:


2 pokoje z 1 dużym łóżkiem każde i jedną wspólną łazienką
1 pokój 8 osobowy (łóżka piętrowe)
1 pokój 6 osobowy (łóżka piętrowe)
1 pokój 5 osobowy (łóżka piętrowe).


W Zaułku Benowo jest dostęp do internetu, zapewniamy również pościel i ręczniki.Wszystkich uczestników prosimy o potwierdzenie chęci skorzystania z noclegu lub rezygnację z niego.


W ośrodku istnieje możliwość przygotowania ciepłych posiłków. Zapewniamy także gorące napoje (kawa, herbata) i suchy prowiant. W okolicy Zaułka Benowo znajduje się otwarty w sobotę do 18 sklep spożywczo-przemysłowy z produktami pierwszej potrzeby.


ZAPISY:

 

Swój udział można zgłaszać telefonicznie pod numerem: 55 261 22 16 lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 do dnia 6 kwietnia (czwartek).

 

Zapisując się, należy podać swoje dane, w tym kontaktowe.

 

Wydarzenia odbywają się pod patronatem:

noc stopka

 

Rodzinna Benowska Noc Sów organizowana jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie i Ogólnopolskim
Towarzystwem Ochrony Ptaków, w ramach projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców
Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” współfinansowanego ze środków Miasta Kwidzyn.
kwidzyn moje miasto