top_banner2.jpg

postolka

 

Zaproszenie na szkolenie wyjazdowe - ptasia inicjatywa

ptasia_1so

10 września 2016 (sobota) zapraszamy na bezpłatny wyjazd do Gdańska, na Wyspę Sobieszewską. Jest on adresowany przede wszystkich do nauczycieli, edukatorów i licealistów, a także do wszystkich osób niezależnie od wieku, chcących bliżej poznać ptaki oraz to, jak się je bada.

 

 

Program wyjazdu:

Stacja Ornitologiczna Muzeum i Instytutu Zoologii  Polskiej Akademii Nauk SO

7.30 Wyjazd autobusem z parkingu koło Intermarché w Kwidzynie (ul. Szeroka).

Ok. 9.00 przyjazd do Stacji Ornitologicznej w Górkach Wschodnich w  Gdańsku.

Zwiedzanie Stacji Ornitologicznej, połączone ze spotkaniem z kierownikiem Krajowej Centrali Obrączkowania Ptaków, mgr Tomaszem Mokwą, podczas którego opowie On o zadaniach Stacji i historii obrączkowania ptaków w kraju i na świecie.

Ok. 11.00 wyjazd w kierunku Świbna

Rezerwat Mewia Łachakuling

11.30 - 15 wycieczka ścieżką dydaktyczną po rezerwacie Mewia Łacha znajdującym się w Ujściu Wisły. Uczestnicy będą mieli okazję poznać wyjątkowe w Polsce siedliska przyrodnicze, m.in. bór nadmorski, czy wydmy nadmorskie. Odwiedzimy punkt obrączkowania ptaków prowadzony przez Grupę  Badawczą Ptaków Wodnych KULING. W ujściu Wisły edukator przyrodniczy na specjalnej wierzy widokowej opowie o rezerwacie, rzadkich, występujących w nim zwierzętach, szczególnie ptakach, a przy odrobinie szczęścia będziemy mogli obserwować przez lunetę również rezydujące tam foki szare.

Prawdopodobny powrót do Kwidzyna około godziny 17.

Organizator nie zapewnia posiłków.

Aby dokonać zapisu, należy najpóźniej do 7 września zgłosić chęć wyjazdu pod numerem telefonu: 552612216 lub 511360274, lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w części programu, lub odwołania wyjazdu w przypadku nie zebrania wystarczającej liczby uczestników. Liczba miejsc ograniczona!

ptasia_so