top_banner.jpg

postolka

 

Wyniki konkursu plastycznego „Nie taki wilk straszny”

Canis_lupus_layingOgłoszony przez nasze Stowarzyszenie konkurs plastyczny dla przedszkoli „Nie taki wilk straszny” rozstrzygnięty! W ramach niego w 5 placówkach przedszkolnych w mieście przeprowadziliśmy 17 warsztatów „W słowach kilku o wilku”. W sumie wzięło w nich udział wraz z wychowawcami 520 osób. Efektem tego napłynęło do nas w sumie blisko 140 prac.

Byliśmy bardzo mile zaskoczeni zarówno tak dużym odzewem, jak i kreatywnością w sposobie wyrazu dzieci i ich pomysłowością (co oczywiście wpłynęło na znaczną trudność wyłonienia zwycięzców). Jak zobaczą Państwo poniżej, niektóre prace były bardzo proste, inne pomysłowe w sposobie przedstawienia naszego bohatera, a jeszcze inne z kolei wymagały włożenia mnóstwa pracy, a zapewne także i czasu. Ponieważ były tak wyjątkowe, postanowiliśmy, iż część z nich, szczególnie się wyróżniających zostanie wystawionych w specjalnie przygotowanej wystawie na dniach otwartych TR-W Miłosna w sobotę 11 czerwca w godzinach 16:00 – 19:00 obok namiotu Naszego Stowarzyszenia.

Wśród prac dominowały rysunki i malunki, ale uczestnikom nie obce były kolaż, wydzieranki, wyklejanki i całe mnóstwo innych, absolutnie nietuzinkowych pomysłów.

Z ciężkim sercem, lecz niestety niektóre z nich musieliśmy odrzucić z racji formatu niezgodnego z regulaminem (A3, A4). Szkoda. Część była, bowiem szalenie piękna.

Widać, także, iż w niektóre z prac zaangażowane zostały całe rodziny. O ile trudniej takie prace oceniać, to jednak jest to wartością dodaną. Niezmiernie cieszy nas, iż sprawa pozytywnego wizerunku wilka została wyniesiona z dużym entuzjazmem na zewnątrz przedszkoli do domów rodzinnych. Wierzymy, iż wraz z wystawionymi przez nas stoiskami o wilku podczas konkursu „Dobry wybór”, i „Dnia papiernika” przyczyni się to w znacznym stopniu do „uczłowieczenia” i „oswojenia” się z tym wspaniałym i rodzinnym zwierzęciem..

W kategorii wiekowej 3-4 lata nagrodzeni i wyróżnienie zostali:

I MIEJSCE

 3-4_lata_I_MIEJSCE_FILIP_POMIERSKI
Filip Pomierski    Przedszkole niepubliczne „Radość”

II MIEJSCE

3-4_lata_II_miejsce_Paulina_Kowalska

3-4_lata_II_miejsce_Amelia_Kowalska

Paulina Kowalska
Niepubliczne przedszkole nr 2

Amelia Kowalska   
Niepubliczne przedszkole nr 2

III MIEJSCE

3-4_lata_III_MIEJSCE_NINA_NJINMA
Nina Njinma Niepubliczne przedszkole nr 2

Wyróżnienia

3-4__LATa_Wyrnienie_Oliwia_Kowalak 3-4_lata_Wyrnienie_Maja_Mechliska

Oliwia Kowalak   
Niepubliczne przedszkole nr 2

Maja Mechlińska   
Przedszkole niepubliczne „Radość”

W kategorii 5-6 lat nagrodziliśmy i wyróżniliśmy:

I MIEJSCE

5-6_LAT_I_Miejsce_OKTAWIA_GIERCZYSKA

Oktawia Gierczyńska
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie

II MIEJSCE

5-6_LAT_II_miejsce

5-6_LAT_II_miejsce_2

Paulina Dudek
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi
w Kwidzynie

Lena Czyżewska
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi
w Kwidzynie

III MIEJSCE

5-6_lat_III_miejsce

5-6_LAT_III_miejsce_Hubert_Bielawski

Tymoteusz Głuszkiewicz
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi
w Kwidzynie


Hubert Bielawski
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi
w Kwidzynie

Wyróżnienia

5-6_LAT_Wyr._Hanna_Bielawska

5-6_lat_Wyr._Oliwier_Topolewski

Hanna Bielawska
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi
w Kwidzynie

Oliwier Topolewski
Przedszkole niepubliczne „Radość”

Dziękujemy wszystkim przedszkolom za udział ich grup w konkursie. W sprawie nagród kontaktować będziemy się z poszczególnymi przedszkolami i opiekunami grup.

Postanowiliśmy także, iż z wyłączeniem prac nagrodzonych i wyróżnionych wszystkie pozostałe prześlemy do przedszkoli, na powrót w ręce ich twórców.


Konkurs zorganizowano ze środków Miasta Kwidzyn w ramach projektu
„Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie”
kwidzyn_moje_miasto