kokorycz.jpg

postolka

 

Zobacz także:

Dobry wybór z udziałem Eko-Inicjatywy

dw-bPodobnie jak rok temu nasze Stowarzyszenie będzie brało udział w finale akcji Dobry wybór. Impreza będzie miała miejsce 25 kwietnia (sobota) na terenie boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 4 w godzinach 11:00 – 14:00.

W ramach stosika edukacji ekologicznej w naszym zielonym namiocie „Gwiazda” będzie można wziąć udział w poniższych punktach programu:

1. Stoisko tematyczne „zapachy w przyrodzie”
Ćwiczenia dotyczące zapachów związanych z różnymi elementami środowiska; rozpoznawanie i klasyfikacja zapachów, odpowiedź na pytanie: co to jest pachnica dębowa i czemu pachnie?

2. Stoisko „Historie zapisane w drzewach”
Ćwiczenie dotyczące wpływu różnych czynników środowiska na kształt korony drzew oraz ułożenie słojów przyrostu rocznego w drzewach

3. Stoisko „Po co nam porosty?”
Ćwiczenia na temat rozpoznawania gatunków porostów, klasyfikacji i użyteczności w ocenie stanu czystości powietrza

4. Stoisko tematyczne „Poznaj ptaka po tym jak kraka”
Ćwiczenia połączone z warsztatem na temat rozpoznawania głosów pospolitych ptaków występujących w naszym regionie

5. Stoisko tematyczne „Co konsument wiedzieć powinien?”
Ćwiczenia i warsztaty na temat świadomego wyboru artykułów spożywczych, jak czytać etykiety, jak wybierać rozsądnie produkty codziennego użytku

Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Uczestnicy będą mieli szansę zdobyć drobne upominki ekologiczne za aktywne uczestnictwo w warsztatach.

Ekologiczny piknik edukacyjny dofinansowany ze środków: Miasta Kwidzyn w ramach projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie”
kwidzyn_moje_miasto