top_banner.jpg

postolka

 

Animacja językowa, czyli nauka języka poprzez zabawę

20141203_144944We środę Anna, Kerrie, Mert, Adem, Lillit i Sara razem z koordynatorem EVS - Sanyim oraz panem Markiem z KCK wzięli udział w krótkim warsztacie. Został on poświęcony animacji językowej, czyli metodzie, która wspiera komunikację w międzynarodowej grupie, otwiera na nowe języki i motywuje do nauki. Chodziło o poznanie tej koncepcji poprzez sprawdzenie jej w praktyce. Dlatego przez parę godzin poznawali nowe dźwięki i słowa, zmierzali się z trudnymi głoskami, liczyli, rysowali, biegali, zgadywali i grali. Bo najłatwiej uczyć się przez zabawę!

Co się działo? Warsztaty z  animacji językowej.

Kiedy i gdzie? 3 grudnia 2014, w KCK - Czarna Sala.

Kto wziął udział? Anna (Niemcy), Kerrie (Irlandia Pł.), Mert (Turcja), Adem (Turcja), Lillit (Armenia), Sara (Hiszpania), czyli 6 wolontariuszy EVS, ich koordynator Sanyi (Węgry) oraz pan Marek (Polska ).

O co chodziło? O poznanie koncepcji animacji językowej i sprawdzenie jej w praktyce poprzez różne ćwiczenia.

Czym jest animacja językowa? To oparta na pedagogice zabawy metoda wspierająca komunikację, otwierająca na nowe języki i motywująca do ich nauki.

Co robiliśmy? Poznawaliśmy nowe dźwięki i słowa, zmierzaliśmy się z trudnymi głoskami, liczyliśmy, rysowaliśmy, biegaliśmy, graliśmy, zgadywaliśmy i wiele wiele innych.

COś na koniec - nauka przez zabawę.

20141203_144937 20141203_144925