top_banner.jpg

postolka

 

Zobacz także:

Konkurs „Jestem badaczem przyrody”

DSC_0144W środę 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się konkurs przyrodniczy dla uczniów klas IV-VI z Kwidzyna. Uczestnicy rozwiązywali zadania, łamigłówki z zakresu różnych zagadnień ekologicznych.

Do konkursu zgłosiły się drużyny ze szkół podstawowych nr 2, 4, 6 oraz szkoły społecznej. Łącznie 21 uczestników miało do wykonania 8 zadań. Każde zadanie było ograniczone czasowo – do 4 minut. Następnie przechodziło się do kolejnego stolika, by rozwiązać kolejne łamigłówki. Tematy zadań: parki narodowe w Polsce, rozpoznawanie liści, rozpoznawanie owoców, układanie puzzli z rysunkiem sowy, segregacja odpadów, krzyżówka przyrodnicza, test wiedzy przyrodniczej. Młodzi ludzie z zapałem podjęli się tego wyzwania, poziom konkursu był bardzo wyrównany i jednocześnie wysoki. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstyawowej nr 2 pod opieką Pani Grażyny Łach. W jej skład weszli: Anna Nowak, Martyna Sipa, Kamil Nowak. Drugie miejsce zajęła drużyna prowadzona przez Panią Nelę Szyłejko ze Szkoły Podstawowej nr 6: Szymon Arbat, Marcel Meller, Marek Serocki. Trzeciego miejsca nie przyznawano. Laureaci otrzymali nagrody w postaci gier przyrodniczych, akcesoriów badawczych do wykonywania prostych eksperymentów. Pozostali uczestnicy natomiast otrzymali drobne upominki i dyplomy uczestnictwa. Uczestnicy konkursu wzięli również udział w prelekcji prowadzonej przez mgr inż. Adama Juźwiaka na temat życia dinozaurów.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Stanisławie Wojtackiej oraz Paniom Justynie Dzierżak i Dagmarze Brzezińskiej za udział w przygotowaniach do konkursu razem z naszym Stowarzyszeniem, udostępnienie miejsca i fachową pomoc merytoryczną przy tworzeniu zadań konkursowych. Ponadto nieoceniona była pomoc wolontariuszy z I LO w Kwidzynie, którzy poprzez swoją obecność przyczynili się do sprawnej organizacji tego wydarzenia.

DSC_0024 DSC_0026 DSC_0030 DSC_0050

DSC_0051 DSC_0061 DSC_0076 DSC_0077

DSC_0123 DSC_0148 DSC_0154 DSC_0164

Konkurs był zrealizowany w ramach projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” współfinansowanego ze środków Miasta Kwidzyn

kwidzyn_moje_miasto