kokorycz.jpg

postolka

 

„Na Straganie” - KAMLE

logo_KAMLEWolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „POMOCNA DŁOŃ” działającego na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Kwidzynie pod opieką Pani Sylwii Więckowskiej wzięli udział w projekcie młodzieżowym pt. „NA STRAGANIE”.

Projekt ten był realizowany w ramach konkursu KWIDZYŃSKA AKADEMIA MŁODZIEŻOWYCH LIDERÓW EKOLOGICZNYCH. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa     w ramach projektu Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – „Myśl i działaj ekologicznie”, który jest współfinansowany ze środków Miasta Kwidzyna. Konkurs realizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Kwidzyna.

Szkole Koło Wolontariatu otrzymało dofinansowanie rzeczowe na realizację swojego projektu w Niepublicznym Przedszkolu Ekologicznym w Kwidzynie. Zakupiło różnego rodzaju – znane i mniej znane owoce i warzywa, które dzieci z grupy V pod opieką wychowawcy pani Ewelina Olejnik mogły obejrzeć, dotknąć i posmakować. Przy małej pomocy wolontariuszy zostały wykonane owocowe szaszłyki, które były przepyszne. Z warzyw przedszkolaki stworzyły piękne, kolorowe ludziki, które ozdabiały hol przedszkola. Na zakończenie projektu dzieci w dowód udanej współpracy otrzymały od gimnazjalistów tematyczne książeczki.

Wolontariusze pamiętając o swoich koleżankach i kolegach ze szkoły oraz promocji zdrowego stylu życia. Przy pomocy  p. Dominika Sudoła - za którą serdecznie dziękujemy- samodzielnie tłoczyli   sok   jabłkowy,   którego   skosztować   mogliśmy   podczas długiej przerwy  w Zespole Szkół Gimnazjalnych w Kwidzynie.

1  DSC00017  DSC09448

DSC09452  DSC09710  DSC09721

DSC09737  DSCF4279  DSCF4286

P1090173  P1090174  P1090180