top_banner3.jpg

postolka

 

Sprzątanie Świata 2014 – Turysto szanuj środowisko

sprztanie_logoW dniach 19-21 września przypadają obchody akcji Sprzątanie Świata. Temat przewodni tegorocznej akcji to śmieci turystyczne.
Mimo, że okres wakacyjny już się zakończył, to w lasach pozostało wiele „pamiątek” po turystach, którzy w ferworze letniego wypoczynku często zapominają o poszanowaniu przyrody zaśmiecając  krajobraz. Działania profilaktyczne realizowane w ciągu całego roku przynoszą chwilowe efekty zmniejszenia się ilości odpadów pozostawionych „dziko”. Przykładem takiej akcji jest również Sprzątanie Świata. Przez kilka dni pokazujemy bowiem jak wiele jest zalegających w środowisku odpadów licząc, że ich ilość będzie co raz mniejsza.

Co roku w akcji biorą udział niemal wszystkie placówki z terenu miasta Kwidzyn. Mimo, że akcja, w której biorą udział uczniowie jest tylko jednodniowa, przez co ma wymiar symboliczny, to warto promować wszelkie inicjatywy mające na celu zmniejszenie ilości śmieci pozostawianych przez nas w lasach, parkach czy na ulicach.

Zasady dla uczestników są proste:

- należy zgłosić chęć udziału w akcji wypełniając formularz zamieszczony poniżej (załącznik 1);

- od nas otrzymujesz bezpłatnie worki na zebrane odpady;

- 19 września odbywa się sprzątanie zadeklarowanego terenu;

- wypełnione śmieciami worki pozostawiasz w widocznym i wcześniej zgłoszonym miejscu.

Wzorem lat ubiegłych podczas akcji będziemy też segregować odpady na surowce, z których zostały wykonane: plastik, szkło, papier.
Poniżej znajdują się formularze ze szczegółowymi informacjami nt. tegorocznej akcji

Informacja dla szkół
Załącznik nr 1

Zapraszamy!

Fundacja Nasza Ziemia wydała broszurę na temat właściwego zachowania w trakcie wypoczynku w lesie czy nad jeziorem. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w tej publikacji.
Poradnik dla turystów

Stowarzyszenie Eko – Inicjatywa jest lokalnym koordynatorem ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata organizowanej przez fundację Nasza Ziemia.

Akcja jest organizowana w partnerstwie między: Stowarzyszeniem Eko – Inicjatywa, Przedsiębiorstwem Usług Sanitarnych Sp. z o. o., Zakładem Utylizacji Odpadów Gilwa Mała

pus  logo_zuo_60x52  fundacja_nasza_ziemia

Projekt „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” współfinansowany jest ze środków Miasta Kwidzyn

kwidzyn_moje_miasto