top_banner.jpg

postolka

 

Wolontariusze zagraniczni w Kwidzynie

DSC_3787Z przyjemnością informujemy, że nasze Stowarzyszenie już piąty rok będzie gościć młodych wolontariuszy - obcokrajowców w ramach projektu Wolontariatu Europejskiego. We wrześniu 2014 roku przyjeżdża do Kwidzyna 6 osób z Armenii, UK, Niemiec, Hiszpanii i Turcji.

Wolontariusze będą pracować w kwidzyńskich i malborskich szkołach i przedszkolach. Od roku w ramach Programu UE Erasmus +, współpracujemy z kwidzyńskimi instytucjami, które goszczą wolontariuszy w swoich placówkach. Wolontariusze wspomagają instytucje w ich codziennej pracy (prowadzą lekcje angielskiego, własnego języka, prezentacje swoich krajów i  inne).

W tym roku partnerami w w/w projekcie są:

1.    Zespół Szkół Gimnazjalnych, który gościć będzie Merta Olgac z Turcji.

2.    Zespół Szkół Specjalnych, który gościć będzie Anne Leschke z Niemiec.

3.    Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Malborku, który gościć będzie Adema Neyis z Turcji.

4.    Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie, które gościć będzie Lilit Safroy z Armenii.

5.    Kwidzyńskie Szkoły Społeczne, które będą gościć Sarę de Cabo Agustin z Hiszpanii.

6.    Przedszkole Chatka Puchatka, które gościć będzie Kerrie Milford z Irlandii Północnej.

W ramach projektu chętnie nawiążemy współpracę z innymi instytucjami/organizacjami z Kwidzyna. Chętne instytucje mogę zaprosić naszych wolontariuszy do poprowadzenia różnorakich krótkich zajęć, nauki języka obcego, prezentacji ich kraju i innych działań.

Możliwe jest także goszczenie wolontariusza we własnej organizacji przez okres kilku miesięcy. Wszystkich zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt mailowyTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. bądź telefoniczny 55-261-22-16.

Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+.

orgazmus