baner4.jpg

postolka

 

Zobacz także:

Kwitnące Wakacje 2014 – ZAPISY

logo_KWZapraszamy do udziału w naszej stałej letniej formie wypoczynku dla dzieci z Kwidzyna. Cieszymy się z dużego zainteresowania półkoloniami i dołożymy wszelkich starań by wypoczynek dzieci był bezpieczny i bogaty w atrakcje na łonie przyrody.

Wzorem lat poprzednich podzieliliśmy miejsca odbywania się turnusów na Kwidzyn i Benowo – gdzie mieści się ośrodek edukacji ekologicznej „Zaułek Benowo”, który jest prowadzony przez nasze Stowarzyszenie. W przypadku zajęć w Benowie dzieci będą dowożone codziennie z Kwidzyna. Miejscem spotkań będzie plac przy Kwidzyńskim Centrum Kultury przy ulicy 11 Listopada.

Turnusy organizowane w Kwidzynie będą odbywać się w sali edukacyjnej na parterze budynku siedziby naszego Stowarzyszenia (ul. Miłosna 1), gdzie należy przyprowadzić dziecko każdego dnia w godzinach 8:45-9:00 i odebrać z tego samego miejsca w przedziale 15:00-15:15.

Należy pamiętać, że charakter zajęć jest terenowy i aktywny stąd podane miejsca stanowią jedynie bazę do prowadzenia zajęć na wypadek niepogody. Planujemy w tym roku promować walory krajobrazowe okolicznych lasów, łąk, parków, stąd na każdym turnusie będzie dużo wycieczek pieszych w teren.

W poniższej tabeli zebrano informacje dotyczące wieku uczestników, terminy oraz miejsce odbywania się turnusu.

L.p.

Parametr

TERMIN

07-11.07

14-18.07

21-25.07

28.07 - 01.08

04-08.08

18-22.08

1

Grupa wiekowa odbiorców

5 – 6 lat

7 – 9 lat

7 – 9 lat

7 – 9 lat

7 – 9 lat

10 – 12 lat

3

Miejsce organizacji turnusu (baza)

Benowo

Kwidzyn

Kwidzyn

Kwidzyn

Kwidzyn

Benowo

Każdorazowo nad Państwa dziećmi będzie czuwać troje opiekunów posiadających niezbędne kwalifikacje do opieki pedagogicznej oraz wykształcenie przyrodnicze, by charakter zajęć odpowiadał ich misji kształtowania postaw prośrodowiskowych. Dodatkowo na każdym turnusie obecni będą wolontariusze zagraniczni z Hiszpanii i Gruzji oraz wolontariusze polscy (licealiści) wspierający opiekunów w realizacji programu zajęć i opiece nad dziećmi.

Dzieci przebywające na półkoloniach objęte będą ubezpieczeniem NNW.
Szczegółowy program półkolonii będzie podany po 16 czerwca.

Zapisy:

Zapisy rozpoczynają się 9 czerwca o godz. 8:30.
Na każdy turnus zapisujemy 30 dzieci (+ 5 dzieci na listach rezerwowych). Prosimy zwracać uwagę na przedział wiekowy dzieci. Zapisów można dokonać TYLKO telefonicznie. Prosimy o respektowanie tego zalecenia, gdyż z doświadczenia lat poprzednich liczba chętnych jest bardzo duża (miejsca na ogół wyczerpują się w ciągu dwóch godzin). W tym roku usprawniliśmy system zapisów telefonicznych tak, by łatwiej było się dodzwonić.
Tel. (55) 261 22 16

WAŻNE!

W związku z tym, że wiele osób zapisywało dzieci, a później ich nie przyprowadzało, co wiąże się z blokowaniem miejsc dla chętnych wprowadzono tzw. „czarną listę”. Stąd osoby, które w ubiegłych latach próbowały oszukać nas lub zapisać dzieci, a później bez podania przyczyny i powiadomienia zrezygnować zostały zanotowane. Dodatkowo po zapisaniu dziecka do 27 czerwca należy dostarczyć do Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa podpisane oświadczenie potwierdzające wiek i zamieszkanie dziecka na terenie miasta Kwidzyn. Niedostarczenie oświadczenia wiąże się ze skreśleniem dziecka z listy uczestników półkolonii.

Oświadczenie

Wszelkich informacji udziela koordynator działania: Janusz Kowalak,
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt: „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” jest współfinansowany ze środków miasta Kwidzyn
kwidzyn_moje_miasto