top_banner2.jpg

postolka

 

Zobacz także:

Zapraszamy na warsztat pt: eko-logiczny Kwidzyn

decydujmy_razemMinisterstwo Infrastruktury i Rozwoju, Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL,Burmistrz Miasta Kwidzyn, Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, zapraszają na warsztat pt: eko-logiczny Kwidzyn. Strategia Zrównoważonego Rozwoju Kwidzyna- Agenda 21. Retrospekcja 1999-2014.

15 lat temu w Kwidzynie powstał dokumentu pt. Strategia zrównoważonego rozwoju Kwidzyna- Agenda 21. Dzisiaj chcemy zastanowić się jak możemy jeszcze lepiej działać na rzecz kwidzyńskiej ekologii. Zapraszamy na spotkanie, w trakcie, którego będziemy chcieli poddać refleksji wizje i plany działań, jakie uchwycono w tym dokumencie.

Kwidzyn może być logiczny i eko, tylko wtedy, kiedy procesy i zjawiska ekologiczne będą rozumiane przez mieszkańców, a działania- potrzebne, praktyczne, porywające?

Jakie powinny być działania w tym obszarze? Czy ich potrzebujemy?

Jak dostrzegamy potrzeby środowiska przyrodniczego w Kwidzynie i jego okolicach?

Czy możliwa jest jeszcze lepsza współpraca pomiędzy różnymi podmiotami przy realizacji ekologicznych wyzwań Kwidzyna? Jak organizować tę współpracę?

Spotkanie skierowane jest do członków społecznego komitet ds. zrównoważonego rozwoju Kwidzyna (komitet pracował w latach 1998-1999 r.), członków rady Miejskiej w Kwidzynie, pracowników UM Kwidzyn i Starostwa Powiatowego w Kwidzynie, przedstawicieli biznesu.

W trakcie warsztatu wspólnie zadecydujemy o pomysłach na eko-logiczny Kwidzyn. Warsztat realizowany jest w ramach ogólnopolskiego projektu Decydujmy Razem www.decydujmyrazem.pl

Zapraszamy serdecznie

animator subregionu nadwiślańskiegow projekcie Decydujmy Razem
Sudoł Dominik

Prezes Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa
Ewa Romanow-Pękal

Burmistrz Miasta Kwidzyn
Andrzej Krzysztofiak

Program warsztatu eko-logiczny Kwidzyn.
Strategia Zrównoważonego Rozwoju Kwidzyna- Agenda 21. Retrospekcja 1999-2014.

17.04.2014, godz. 10.00-13.00

Zagadnienia podjęte podczas spotkania:

1.Ekologia w Kwidzynie w ujęciu historycznym od 1998 roku.

2.Strategia zrównoważonego rozwoju - Agenda 21 - analiza postulatów dokumentu

z 1999 roku. Co się udało wdrożyć?

3.Jak działać eko- logicznie w Kwidzynie? - Jakie są obecne potrzeby środowiskowe? Jakie mamy zasoby?

4. Czy zasoby przyrodnicze Kwidzyna i oferta ekologiczna mogą stanowić element promocji miasta/ subregionu?

Spotkanie poprowadzi Ewa Romanow-Pękal, prezes Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, mgr biologii (specjalność: ekologia roślin), absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Trenerka, specjalizująca się w animacji społecznej, edukacji przyrodniczo- ekologicznej oraz szeroko rozumianych zagadnieniach zrównoważonego rozwoju. Pracuje w tym obszarze od 1998 roku. Głównym miejscem jej działalności jest Kwidzyn i jego okolice. Tutaj tworzyła Centrum Edukacji Ekologicznej, które dało początek Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa. Współzałożycielka i członkini ogólnopolskiego ruchu CAL (Centra Aktywności Lokalnej), wspierającego lokalne społeczności

w mobilizowaniu ludzi do działania na rzecz swojej Małej Ojczyzny. Członkini grupy trenerskiej STOP. Członkini międzynarodowej grupy Ashoka - skupiającej innowatorów i przedsiębiorców społecznych. Autorka publikacji popularyzujących ochronę przyrody oraz edukację ekologiczną. Od 2000 roku prowadzi Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w Kwidzynie.

Warsztat prowadzony będzie metodami aktywnymi, przy użyciu narzędzi włączających uczestników w podejmowanie decyzji.

Serwis kawowy i drobny poczęstunek dostępny będzie podczas całego szkolenia.

Termin szkolenia: (wtorek) 17.04.2014, godz. 10.00-13.00.

Miejsce: Urząd Miasta w Kwidzynie, ul. Warszawska 19, sala nr 310.

Udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, wyżywienie są bezpłatne.

Zgłoszenia drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., lub. tel. 510 199 963 przyjmowane są do dnia 16.04.2014. Szczegółowe informacje-animator subregionu nadwiślańskiego: Dominik Sudoł- 510 199 963, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Zgłoszenie powinno zawierać: Imię i nazwisko, tel, email. Liczba miejsc ograniczona- 20 osób.

Zaproszenie .pdf