top_banner3.jpg

postolka

 

Zobacz także:

Szkolenie dla trenerów

AER280Jesteś trenerem lub edukatorem, organizatorem procesów edukacyjnych, a może chcesz rozwijać się w tym kierunku, a do tego interesujesz się zagadnieniami wspierania aktywności społecznej i zawodowej osób 50+? Jeśli tak, to szkolenie jest dla Ciebie.

 

Środowiskowy model aktywizacji społeczno-zawodowej kobiet jest formą edukacji środowiskowej, wychodzącą naprzeciw problemom związanym z niską aktywnością zawodową kobiet po 50. roku życia na obszarach wiejskich. Model opiera się na kreowaniu aktywnej postawy kobiet, w kontekście rozwoju osobistego i zawodowego, za pośrednictwem miejsca – środowiska lokalnego, z jego wszystkimi elementami (uwarunkowaniami przyrodniczymi, historią, kapitałem ludzkim, zasobami instytucjonalnymi). Miejsce traktowane jest jako inspiracja do rozwoju, ze świadomością zarówno potencjału, jak i wszelkich ograniczeń wynikających ze specyfiki społeczności, lokalizacji miejscowości, determinant historycznych oraz relacji między mieszkańcami. Środowiskiem inspirującym do zmiany i pracy nad sobą jest także grupa kobiet oraz społeczność w miejscu pracy.

Wypracowane w ramach projektu Akademia EKO-logicznego rozwoju rozwiązanie charakteryzuje się wysoką efektywnością zatrudnieniową. Osiągnięcie zamierzonych rezultatów wymaga jednak odpowiedniego przygotowania kadry trenerskiej do prowadzenie szkoleń w swoich środowiskach .

Celem warsztatu jest zaprezentowanie:

• zakresu i form realizacji pilotażowego projektu „Akademia EKO-logicznego Rozwoju" , szczególnym uwzględnieniem Środowiskowego Modelu Wsparcia Aktywności i Rozwoju Zawodowego Kobiet 50+ , w tym kompetencji w ramach nowego zawodu brokera zawodowego, Laboratorium Aktywizacji Społeczno-Zawodowej (Projekt realizowany w ramach Działania 6.1. Projekty innowacyjne, POKL, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego),

• możliwości łączenia wiedzy z zakresu rynku pracy, planowania własnej kariery z wiedzą dot. zrównoważonego rozwoju , tak w życiu społeczności lokalnej, jak i życiu osobistym,

• programu warsztatów ( w tym treść , układ , metodologia realizacji), w jakim wzięły udział beneficjentki projektu.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy:

• Trenerów i trenerki z pomorskich organizacji pozarządowych

• Szkoleniowców świadczących usługi skierowane na tereny wiejskie oraz wspierających rozwój zawodowy kobiet po 50 roku życia;

• Edukatorki i edukatorów chcących stosować w swej pracy skuteczne innowacyjne metody wspierania niezatrudnionych kobiet.

Miejsce i czas szkolenia

Hotel Renusz

www.renusz.com.pl

ul. Nadwiślańska 56,

Wyspa Sobieszewska,

80-680 Gdańsk

Szkolenie odbędzie się w dniach

11-12 IV 2014r.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie podczas szkolenia, nocleg w pokojach dwu osobowych oraz wykwalifikowana kadrę prowadzącą.

Dojazd na miejsce szkolenia na koszt własny.

Program szkolenia:

Czas

Moduł

DZIEŃ I

10.00- 11.30

Wprowadzenie

11.45-13.15

Kontrakt pracy

13.15-14.15

Obiad

14.15-15.45

Prezentacja projektu

15.45-16.00

Przerwa

16.00-17.30

Przegląd treści pięciu sesji projektu edukacyjnego

17.30-17.45

Przerwa

17.45-19.00

Praktyka realizacji sesji 5, wybór ćwiczeń dot. zagadnień;

Moja tożsamość ekologiczna;

Co to znaczy jeść zdrowo i ekologicznie?

19.00- 19.15

Podsumowanie dnia ( rzeka)

DZIEŃ II

9.30-10.30

Model uczenia przez doświadczanie, reguły pracy z dorosłymi.

10.30-10.45

Przerwa

10.45-12.15

Role trenerskie, identyfikacja predyspozycji ( facylitator, organizator, coach, ekspert).Wyzwania dla realizatorów.

12.15-12.30

Przerwa

12.30-14.00

Podsumowanie/ Ewaluacja

14.00 

Obiad


 

 

Prowadzący

Ewa Romanow – Pękal – Prezes Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, biolog (specjalność: ekologia roślin), absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik i koordynatorka projektów, członkini Polskiego Klubu Ekologicznego (oddział Gdańsk), założycielka i członkini Zarządu Funduszu Lokalnego PROJEKT, certyfikowana trenerka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, ekspertka Centrów Aktywności Lokalnej, stypendysta Ashoka.

Ewa Jasińska - trenerka z ponad 20 letnim doświadczeniem. Wykształcenie pedagogiczne (Uniwersytet Warszawski), uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie: Animacji Współpracy Środowiskowej (Uniwersytet Gdański), Orientacji i doradztwa zawodowego (WSAP w Białymstoku), Training of trainers of community work (Uniwersytet w Birmingham),Superwizji Animacji i Współpracy Środowiskowej( Uniwersytet Gdański).

Zapisy

Zgłoszenie prosimy przesłać w formie:

• Imię i Nazwisko;

• Krótka charakterystyka dotychczasowego doświadczenia trenerskiego;

• Dane kontaktowe;

na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

AER_stopka