top_banner3.jpg

postolka

 

Zobacz także:

Program półkolonii „Ferie z Eko-Inicjatywą”

DSCF1060Tytuł tegorocznych ferii to: „ZIMOWI TROPICIELE” 
Na obu turnusach będzie on podobny, różnić się będą jedynie formy realizacji poszczególnych elementów dostosowane do wieku uczestników z przedziału: 7 – 9 i 10 – 12 lat. Prosimy o zapoznanie się z tym, co czeka Państwa dzieci każdego dnia. Jednocześnie życzymy udanej EKOlogicznej przygody!

 Dzieci przyprowadzamy każdego dnia turnusu o godz. 9:00 przy wejściu do Kwidzyńskiego Centrum Kultury przy ulicy 11 Listopada, odbieramy w tym samym miejscu o godzinie 15:00

Przypominamy o dostarczeniu oświadczeń dotyczących zgody na udział dzieci w półkoloniach w terminie do 14 stycznia

OŚWIADCZENIE I TURNUS

OŚWIADCZENIE II TURNUS

Oswiadczenia należy dostarczyć osobiście do siedziby Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa lub przesłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

PROGRAM

Poniedziałek

„Tropiciel - kto to taki?” – zabawy integracyjne, wprowadzenie do świata tropów zwierząt żyjących wokół nas, stworzenie portretu tropiciela, niezbędnik tropiciela.

Wtorek

„Śladami bobra” – spacer nad Liwę i Wisłę w poszukiwaniu tropów zwierząt żyjących w Dolinie Wisły, oznaczanie śladów według klucza przyrodniczego, film przyrodniczy z serii „Dzika Polska”.

Środa

„Tropiciele Wszechświata” – wizyta w grudziądzkim planetarium, spacer Tropicieli Europejskim Szlakiem Gotyku Ceglanego, zwiedzanie grudziądzkich zabytków, podobieństwa i różnice koryta Wisły w mieście i na wsi.

Czwartek

„Królewskim szlakiem” – leśny rajd pieszy, spotkanie w kręgu Tropicieli - wspólne ognisko, wykonanie totemów oraz wypiek podpłomyków.

Piątek

„Bal Tropicieli” - zabawa karnawałowa z konkursami, quizami, zadaniami plastycznymi i ruchowymi dla Prawdziwych Tropicieli.

Informacje dla rodziców:

Niezależnie od pogody każdego dnia przewidujemy pobyt na świeżym powietrzu (spacery, wycieczki, itp.); w związku z tym prosimy o wyposażenie dzieci w:

- nieprzemakalne obuwie;

- ciepłą, nieprzemakalna odzież;

- czapkę, szalik i rękawiczki.

Ponadto:

- pożywne, zdrowe drugie śniadanie (kanapki, świeże i suszone owoce i warzywa);
PROSIMY O NIE DAWANIE DZIECIOM NAPOJÓW GAZOWANYCH ORAZ WSZELKIEGO RODZAJU CHIPSÓW I SŁODYCZY.

- w miarę możliwości - termos (które będziemy uzupełnić ciepłym napojem);

- obuwie zmienne – trampki, sandały, kapcie ( na zajęcia w Zaułku Benowo);

- na wycieczkę do Grudziądza – pieniążki na gorącą czekoladę;
- dzieci z chorobą lokomocyjną prosimy o wyposażenie w lekarstwa lub zaklejenie pępka plastrem (naturalna metoda zapobiegająca chorobie lokomocyjnej).

Półkolonie „Ferie z Eko – Inicjatywą” są organizowane w ramach projektu:Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie współfinansowanego ze środków Miasta Kwidzyn

kwidzyn_moje_miasto