kokorycz.jpg

postolka

 

Zobacz także:

Praktyczna ekologia na najwyższym poziomie

Logo_WPEOd kilku lat w ramach naszej działalności stałym punktem są zajęcia o różnorodnej tematyce przyrodniczej dla wszystkich chętnych z terenu Kwidzyna. W tym artykule zaprezentujemy w skrócie, to o czym uczymy na warsztatach.

 

Jednolita oferta edukacyjna dla wszystkich poziomów edukacyjnych jest trudna do opracowania. Poprzez doświadczenie, które nasi edukatorzy posiadają w realizacji zajęć o tematyce przyrodniczej postanowiliśmy podzielić tematy na poszczególne grupy wiekowe, wyróżniając w nich też dziedziny przynależne do ekologii.
Pytając dzieci i młodzież czym jest ekologia albo czym zajmuje się ekolog trudno jest uzyskać prawdziwą odpowiedź. Czy to poprzez wizerunek tworzony w mediach, czy też jako brak posiadanej wiedzy ekologia kojarzy się w głównej mierze z segregacją odpadów i protestami przeciwko budowie mostu. A przecież nie o to chodzi… Ekolodzy zajmują się sposobami wzajemnego oddziaływania różnych elementów przyrody – tych żywych jak rośliny, zwierzęta, z nieożywionymi – powietrzem, glebą, energią czy produktami codziennego użytku. W ten sposób powstaje sieć tematyczna o bardzo szerokim zakresie skupiająca się wokół ekosystemów.

Osoby trafiające na nasze warsztaty za każdym razem są uświadamiani w tym o czym ekologia mówi i jak należy w sposób zrównoważony podchodzić do interpretacji poszczególnych zjawisk przyrodniczych lub oddziaływania człowieka na środowisko. Dzięki temu w naszej ofercie edukacyjnej są tematy związane z zanieczyszczeniami: Ziemia – Niebieska planeta, Jak umyć wodę, Liwa – sprawdź czy jest taka brudna jak myślisz. Z drugiej strony poruszamy też zagadnienia typowo przyrodnicze: Z robalami na Ty, O czym szumi Liwa, Jak chronimy narodowe skarby, Warsztat młodego botanika. Nie brakuje również tematów omawiających związek człowieka z przyrodą: Zasada 3 R, Wokół ekorozwoju. Dla osób zainteresowanym powtórnym wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku mamy tematy takie jak: Warsztaty papieru czerpanego, papierowa wiklina, Odpadowe doniczki.

Zajęć w ofercie jest bardzo dużo. Realizujemy zajęcia w uzgodnionych terminach, a grupy z terenu Kwidzyna w nich uczestniczące korzystają z nich BEZPŁATNIE. Jeśli szukają Państwo pomysłu na uatrakcyjnienie codziennych szkolnych zajęć z biologii, chemii, przyrody, geografii, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Nasi edukatorzy zadbają o to, by spełnić Państwa oczekiwania.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: (55) 261 22 16

Pełna oferta zajęć

Warsztaty praktycznej ekologii są realizowane w ramach projektu: „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” współfinansowanego ze środków Miasta Kwidzyn

kwidzyn_moje_miasto